Snelheid

Uw pensioen kan in de nieuwe regeling sneller omhoog of omlaag

Op 1 juli 2027 stappen we over naar de nieuwe pensioenregeling. Uw pensioen kan in deze regeling straks sneller omhoog of omlaag. De resultaten van de beleggingen, de rente en de levensverwachting hebben hier invloed op.

Gevolgen voor uw pensioen 

Uw pensioen beweegt in de nieuwe regeling meer mee met financiële ontwikkelingen.  

Gaat het goed met de beleggingen? Dan kan uw pensioen omhooggaan. Vallen de resultaten tegen? Dan kan uw pensioen ook omlaaggaan.

Ook veranderingen in de rente en de levensverwachting hebben invloed op uw pensioen. Deze ontwikkelingen vinden tegelijkertijd plaats. Daarom is vooraf niet precies te zeggen hoeveel uw pensioen omhoog- of omlaaggaat.

Uw pensioen is niet volledig afhankelijk van één goed of slecht beursjaar. Wij nemen maatregelen om grote schommelingen zoveel mogelijk te beperken. Bijvoorbeeld door de beleggingen te spreiden en het risico te beperken. Ook houden we een reserve aan om tegenvallers op te vangen en de kans te verkleinen dat uw pensioen omlaaggaat.

Wij beleggen geld voor uw pensioen 

Iedere maand leggen u en uw werkgever geld in voor uw pensioen. Wij beleggen dit geld. Wij beleggen omdat dit op de lange termijn naar verwachting meer oplevert dan sparen. Zonder de resultaten van de beleggingen zou er meer geld moeten worden ingelegd om hetzelfde pensioen te bereiken.

De inleg voor uw pensioen en de resultaten van de beleggingen bepalen mede hoeveel pensioen u krijgt.

De invloed op uw pensioen wordt duidelijker 

Ook in de huidige pensioenregeling hebben de resultaten van beleggingen invloed op uw pensioen. Ze spelen bijvoorbeeld een rol bij de mogelijkheid om uw pensioen te verhogen.

In de nieuwe pensioenregeling ziet u duidelijker hoe de ingelegde premie en de beleggingsresultaten bijdragen aan uw pensioen.

Vragen?

Veel informatie vindt u op onze website. Hier kunt u ook inloggen. Komt u er niet uit? Neem dan gerust contact met ons op. 

Logo Pensioenfonds Smurfit Kappa